Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski - Nauczyciel przedszkola
O zasadach dobrych obyczajów dla przedszkolaków
17.7.2014
Nauczyciel przedszkolny powinien stale mieć świadomość, że jest obserwowany i traktowany jako wzór zachowań właściwych społecznie. Czy w istocie tak jednak jest? Czy nauczyciele nie zapominają zbyt często o tym, zwłaszcza w obliczu przemęczenia i codziennych trudów pracy z dziećmi?
Powiązane dokumenty

Jak przygotować dziecko do przedszkola?
9.5.2014
Odpowiedzi na to pytanie udzielają autorzy nowego poradnik ORE dedykowanego przede wszystkim rodzicom. Choć rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to ważny moment w życiu całej rodziny, wcale nie musi oznaczać on rewolucji. W poradniku opisane zostały zarówno obowiązki gmin jak i rodziców w świetle aktualnych przepisów.
Powiązane dokumenty

Mowa na uwięzi
12.3.2014
Mowa odgrywa znaczącą rolę w życiu i funkcjonowaniu człowieka. To jeden z głównych sposobów porozumiewania się, wyrażania swoich spostrzeżeń, opinii, obaw, sądów i opisywania uczuć. Niestety, na skutek różnego rodzaju uszkodzeń neurologicznych, może dojść do jej zaburzenia.
Powiązane dokumenty

Jak stać się EKOpozytywnym – zajęcia warsztatowe dla przedszkolaków
4.11.2013
Nauka bycia EKOpozytywnym to nie tylko przyswajanie wiedzy na temat segregacji śmieci, to styl życia, który by był realizowany systematycznie należy zaszczepiać w maluchach od pierwszych lat, korzystając z pomocy rodziców w pewnym sensie edukując także ich, np. organizując w przedszkolu raz-dwa razy do roku prelekcje uczące jak uczyć o byciu proekologicznym.
Powiązane dokumenty

Jak uczyć o byciu EKOpozytywnym w przedszkolu?
21.10.2013
Dostęp do wiedzy, środków i metod dydaktycznych stosowanych podczas zajęć proekologicznych dla najmłodszych jest coraz lepszy. Powiększa się także gama oferowanych imprez plenerowych, happeningów rodzinnych traktujących o tej tematyce organizowanych nie tylko z okazji Dnia Ziemi.
Powiązane dokumenty

Wsparcie dla nauczycieli przedszkoli
29.5.2013
Na portalu Scholaris dostępne są darmowe, zgodne z podstawą programową, materiały dla nauczycieli każdego etapu edukacyjnego, w tym ponad 600 materiałów dla nauczycieli przedszkoli. Pakiety edukacyjne mogą pomóc nauczycielom najmłodszych dzieci urozmaicić codzienne zajęcia i poprzez zabawę wprowadzać je w różne dziedziny nauki.
Powiązane dokumenty

Fundacja RECAL dla szkół i przedszkoli
6.5.2013
„Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” to ogólnopolski projekt, którego kolejne edycje realizowane są od 1996 r. W ramach programu placówki edukacyjne na wszystkich szczeblach otrzymują bezpłatne wsparcie od Fundacji RECAL w przygotowaniu i realizacji edukacji recyklingowej na przykładzie odzysku puszek po napojach i aluminium, z którego są wykonane.
Powiązane dokumenty

Nauka języków poprzez storytelling
12.4.2013
Storytelling to sposób przyswajania języka przez zabawę skierowany do najmłodszych. Metoda ta jest wprowadzana coraz częściej nie tylko do ofert szkół językowych, ale także do przedszkoli, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców.
Powiązane dokumenty

Segregujesz? Nie marnujesz!
2.4.2013
Ekolog współpracujący z ogólnopolskim programem dla przedszkoli i szkół - Akademia Misia Haribo, którego tegorocznym tematem jest ochrona środowiska naturalnego poprzez selektywną zbiórkę odpadów i ich segregację, wyjaśnia najczęstsze wątpliwości związane z segregacją odpadów.
Powiązane dokumenty

Przedszkole – trudny wybór
18.3.2013
Dziś decyzja o wyborze przedszkola nie sprowadza się już do dylematu: państwowe czy prywatne. Oferta edukacyjna dla przedszkolaków jest znacznie bogatsza. Obok tradycyjnych przedszkoli coraz częściej pojawiają się placówki profilowane i integracyjne.
Powiązane dokumenty