Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski - Jak uczyć?
Innowacyjne materiały dla nauczycieli
25.7.2013
„Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” to projekt edukacyjny realizowany od 2010 r. przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W jego ramach powstają różnorodne i co równie ważne darmowe materiały wspierające pracę nauczycieli z uczniami, m.in. zadania, scenariusze lekcji, filmy i gry edukacyjne.
Powiązane dokumenty

Strategia wyprzedzająca tradycyjną lekcję
17.7.2013
Nauczyciele korzystają z e-dzienników, uczniowie piszą na tabletach i szukają informacji w Internecie. Narzędzia TIK mamy już opanowane, jednak czy możemy powiedzieć, że polskie szkoły są nowoczesne? Te, które stosują strategię wyprzedzającą – na pewno.
Powiązane dokumenty

Jak nauczać przyrody w liceach i technikach?
5.6.2013
Eksperci IBE opracowali poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych na temat nauczania przyrody. Zainteresowani znajdą w nim zarówno pomysły na interesujące lekcje, jak i karty pracy, materiały źródłowe oraz wskazówki dotyczące realizacji nowego przedmiotu.
Powiązane dokumenty

IPN rozdaje książki
24.4.2013
Już 6 maja rozpocznie się rejestracja uczestników do organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej projektu „Biblioteka na to czeka”. W ramach akcji każda zgłoszona wcześniej biblioteka może otrzymać nawet 20 publikacji historycznych dotyczących XX-wiecznych dziejów Polski.
Powiązane dokumenty

Błękitna Przyszłość - warsztaty dla nauczycieli szkól podstawowych
28.3.2013
Jak wykorzystać energię wiatru, a jak tę, pochodzącą ze Słońca? Jak gromadzimy energię i jakie mamy z tym kłopoty? W jaki sposób prąd elektryczny przenosi informację? Na te i inne pytania pomoże Państwu odpowiedzieć „POWER BOX” - zestaw edukacyjny dla uczniów klas 4-6 poświęcony problematyce energii przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik przy współpracy z Fundacją RWE w Polsce.
Powiązane dokumenty

Mocne i słabe strony gimnazjalistów
20.3.2013
IBE opublikował wnioski z badań Diagnoza Kompetencji Gimnazjalistów. Na ich podstawie nauczyciele mogą się dowiedzieć, na jakie zagadnienia i kompetencje należy położyć większy nacisk w pracy z uczniami. Ci zaś mogą wykorzystać analizę IBE do jeszcze lepszego przygotowania się do kwietniowych egzaminów.
Powiązane dokumenty

Korzystaj z Akademii Khana
7.3.2013
Powstała w 2006 r. w USA i od tego czasu okryła się wielką sławą w wielu krajach. Jej misją przewodnią jest „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie”. Akademia Khana, bo o niej mowa, dostępna jest także w Polsce i oferuje bezpłatny dostęp do bazy ponad 3200 filmów z obszarów matematyki, biologii, chemii i fizyki. Serwis oferuje także ćwiczenia, a nauczycielom możliwość śledzenia postępów ich uczniów.
Powiązane dokumenty

Olimpiada Wiedzy o Internecie Net MastersCup
5.3.2013
To już ostatnia chwila dla tych, którzy chcą wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy o Internecie Net MastersCup. Zapisy trwają tylko do 8 marca. Do tej pory zarejestrowało się już ponad 1250 drużyn, co daje łącznie 5 tys. uczestników. Już 18 marca na uczestników czekają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady.
Powiązane dokumenty

Komputer pomocny w nauce języków
19.2.2013
Żyjemy w czasach, w których bez komputera trudno się obyć. Coraz więcej czasu spędzamy przed monitorami i to zarówno w pracy jak i w czasie wolnym. Technologia daje nam szybki dostęp do informacji oraz multimedialnej rozrywki, ale czy wiecie jak ogromny potencjał tkwi w każdym laptopie, jeśli chodzi o naukę języka obcego? Warto pokazać te korzyści uczniom!
Powiązane dokumenty

Zbiór zadań od CKE
13.2.2013
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiór zadań maturalnych z matematyki wraz z rozwiązaniami. Materiały te mogą okazać się przydatne w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości prowadzonych zarówno samodzielnie przez uczniów, jak i wspólnie z nauczycielem w czasie lekcji.
Powiązane dokumenty