Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski - Jak uczyć?
Jak wygląda edukacja dzieci z niepełnosprawnością w Polsce?
10.12.2013
W Polsce około 3 proc. wszystkich uczniów to dzieci i młodzież z orzeczoną niepełnosprawnością. Przy odpowiednim wsparciu i dostosowaniu procesu nauczania zdecydowana większość z nich mogłaby uczyć się ze swoimi pełnosprawnymi rówieśnikami. Edukacja tej grupy uczniów napotyka jednak na wiele barier.
Powiązane dokumenty

Kopernik dla szkół
29.11.2013
Grudniowe zajęcia realizowane w ramach projektu „Przewrót kopernikański” będą prowadzone w czterech nowoczesnych laboratoriach Centrum Nauki Kopernik. Nauczyciele dowiedzą się jak przystępnie przekazywać uczniom wiedzę o nowinkach naukowo-technicznych z zakresu fizyki, biologii, chemii, robotyki. Można się zapisywać!
Powiązane dokumenty

Mapa pomocna w lekcjach przyrody
20.11.2013
Nowa pomoc dla nauczycieli - teraz łatwo mogą sprawdzić, gdzie zabrać uczniów na zajęcia z przedmiotów przyrodniczych. Instytut Badań Edukacyjnych udostępnił interaktywną mapę ośrodków edukacji pozaformalnej oferujących takie zajęcia.
Powiązane dokumenty

Szkoła inaczej zorganizowana
8.10.2013
Wywraca szkołę do góry nogami. Propaguje naukę w domu i dyskusję podczas lekcji. Dąży do rozwijania kreatywności i zachęca do zadawania pytań. Czy polskie szkoły są gotowe na strategię wyprzedzającą?
Powiązane dokumenty

Edukacja ekonomiczna w obrazkach
23.9.2013
Skąd się bierze dobrobyt? Czy Polska to zielona wyspa czy Atlantyda? Jak trwale przywrócić wzrost gospodarczy w strefie euro? Czy uwolnienie zawodów regulowanych to szansa czy zagrożenie? – to wybrane tematy lekcji, jakie poprowadzą nauczyciele w szkołach w oparciu o nowe scenariusze, przygotowane przez trenerów edukacji ekonomicznej.
Powiązane dokumenty

EduInkubator 2013 – nowe technologie w edukacji przyrodniczej
16.9.2013
Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza do udziału w pierwszej edycji EduInkubatora, która odbędzie się 18 października 2013 r. w Warszawie. To wydarzenie edukacyjne obejmujące konferencję, warsztaty i strefę wystawową. Uczestnicy EduInkubatora poznają najnowsze trendy w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.
Powiązane dokumenty

Spotkaj się z kinem w szkole
3.9.2013
Film jest medium wciąż świeżym i ciekawym, który uczy młodych ludzi uważnej obserwacji, krytycznego myślenia, swobody wypowiedzi i inspiruje do własnej twórczości. Ale nawet najlepszy film nie sprawi, że uczeń będzie pracować bardziej kreatywnie. Na zajęcia z filmem trzeba mieć pomysł!
Powiązane dokumenty

Matematyka nie musi być trudna
26.8.2013
Jak w ciekawy sposób wytłumaczyć młodzieży zagadnienia z matematyki i fizyki? Jest to możliwe przy użyciu nowych technologii. O różnych metodach wykorzystania nowoczesnego oprogramowania w nauczaniu przekonają się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Sesje wykładowe i pokazy dla nauczycieli z całej Polski odbędą się w dniach 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Program edukacji architektonicznej
26.8.2013
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów podnoszenia jakości otoczenia jest edukacja architektoniczna młodego pokolenia, budowanie ich świadomości społecznej oraz poczucia estetyki. Taki zamysł przyświeca Izbie Architektów RP, która wraz z Ministerstwem Kultury, rusza z programem edukacyjnym w szkołach ponadpodstawowych.
Powiązane dokumenty

Nauczyciele są ciekawi, ale się boją
19.8.2013
96 proc. nauczycieli uważa ją za ciekawą, a 95 proc. chce sprawdzić jej skuteczność w swojej klasie. Przed warsztatami słyszała o niej jednak zaledwie jedna trzecia grona pedagogicznego. O czym mowa? O strategii wyprzedzającej, która wywraca do góry nogami tradycyjną lekcję. Jej założenia zostały zaprezentowane nauczycielom w 16 największych polskich miastach.
Powiązane dokumenty