Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski - Jak uczyć?
Trwa konkurs na najciekawszą lekcję historii
10.9.2014
Przypominamy o trwającej trzeciej edycji konkursu dla nauczycieli „Lekcja dobrej historii”, który organizowany jest przez Instytut Badań Edukacyjnych. Eksperci IBE nagrodzą nauczycieli, którzy pragną dzielić się swoimi sposobami na ciekawe lekcje oraz wybiorą szkoły, gdzie nauczanie historii zajmuje szczególne miejsce.
Powiązane dokumenty

Raport z badań „Kulinarni odkrywcy”
4.9.2014
Polska zajmuje 8. miejsce na świecie pod względem otyłości wśród dzieci. Z badań „Kulinarni Odkrywcy” przeprowadzonych na zlecenie programu Tesco dla Szkół wynika, że aktywność dzieci w kuchni ma ogromny wpływ na ich upodobania i nawyki żywieniowe.
Powiązane dokumenty

Sześciolatek na lekcji językowej
18.8.2014
ORE przygotował bezpłatny poradnik dla nauczycieli pt. „Sześciolatek na zajęciach z języka obcego”. Publikacja w krótki i rzeczowy sposób przypomina o psychologicznych i pedagogicznych uwarunkowaniach rozwoju 6-latka oraz przedstawia wskazówki metodyczne dotyczące pracy z dziećmi młodszymi.
Powiązane dokumenty

Rewolucja w szkolnych laboratoriach
11.7.2014
W nowej perspektywie unijnej MEN stawia na lepsze wyposażenie pracowni w szkołach. Na konferencji w warszawskim Centrum Nauki Kopernik dyskutowano o tym, w jaki sposób ten program przeprowadzony zostanie w regionach. Naukowcy z IBE przedstawili też rekomendacje dla samorządowców.
Powiązane dokumenty

IBE szuka pomysłów na dobre lekcje historii
16.6.2014
W jaki sposób efektywnie, a zarazem efektownie wykorzystać 45 minut lekcji historii? Jak połączyć przekazywanie uczniom wiedzy z dawaniem im możliwości samodzielnego myślenia? By zachęcić nauczycieli do podzielenia się swoimi sprawdzonymi metodami pracy, IBE ogłosił trzecią edycję konkursu „Lekcja dobrej historii.
Powiązane dokumenty

Personalizacja kształcenia – jak osiągać sukces w edukacji
5.6.2014
W ostatnim czasie pojawia się wiele dyskusji o tym, jaka powinna być nowoczesna szkoła. Mamy już tablice interaktywne, tablety, nowoczesne metody nauczania, e-podręczniki, bogate bazy zasobów dostępne on-line. Cały czas jednak pozostaje poczucie niedosytu, jakby czegoś jeszcze brakowało…
Powiązane dokumenty

„Nasz Elementarz” - poradnik dla nauczyciela
2.6.2014
MEN opublikowało ostateczną wersję poradnika dedykowanego nauczycielom, którzy w pierwszej klasie szkoły podstawowej korzystać będą z darmowego elementarza. W poradniku znajdują się propozycje tygodniowych planów pracy, scenariusze zajęć oraz przykładowe karty pracy.
Powiązane dokumenty

Ponad 300 lekcji w archiwach państwowych
24.4.2014
„Warszawa i jej mieszkańcy w XVI-XVIII wieku”, „Miasta pomorskie w dokumencie archiwalnym”, „Stan wojenny w świetle archiwaliów”, „Suwalscy Żydzi od założenia miasta do II wojny światowej” - to tylko kilka tytułów z ponad 300 lekcji, warsztatów i prezentacji multimedialnych organizowanych przez archiwa państwowe w prawie 40 miastach Polski.
Powiązane dokumenty

Sześciolatki w szkole, ale po przedszkolu
11.3.2014
Dobre przygotowanie przedszkolne, indywidualizację nauczania oraz zmniejszenie zróżnicowania wieku małych dzieci w oddziałach klasowych – rekomenduje prof. Krzysztof Konarzewski
Powiązane dokumenty

IBE dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych
6.2.2014
Jak przekonać kolegę, że nie jest się „mięczakiem”? Czy wypełniona olejem plastikowa butelka zatonie? Takie zadania gimnazjaliści rozwiążą z ochotą. Nauczyciele znajdą ich przykłady w najnowszej publikacji IBE, którą mogą pobrać w Internecie.
Powiązane dokumenty