Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Gabinet dyrektora
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
6.10.2014
Ferie, święta oraz egzaminy centralne to okoliczności, którym podporządkowana musi zostać praca każdej szkoły. Poniżej przedstawiamy kalendarz szkolny na bieżący rok szkolny.
Powiązane dokumenty

40 tys. na granty dla szkół
29.9.2014
Rusza trzecia edycja konkursu grantowego „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja”. Na szkoły czekają dotacje, które pomogą przekształcić wypełniony „śmieciowym jedzeniem” sklepik w zdrowy bufet z pełnowartościowym drugim śniadaniem.
Powiązane dokumenty

Akustyka ważna rzecz
22.9.2014
Lepsza akustyka sali lekcyjnej to lepsze wyniki w nauce – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Ecophon wśród duńskich uczniów. I nie chodzi tutaj tylko o hałas dobiegający zza okna czy z korytarza tylko o propagację i odbicia dźwięku w samej klasie. Te wnioski są istotne także w kontekście polskich uczniów.
Powiązane dokumenty

Plan nadzoru pedagogicznego na rok 2014/2015
12.9.2014
W bieżącym roku szkolnym minister oświaty zdecydowała, że ewaluacji problemowej poddawane będą następujące wymagania m.in. „Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się” oraz „Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”.
Powiązane dokumenty

IBE o przemocy w polskiej szkole
4.9.2014
Około 10 proc. polskich uczniów jest systematycznie dręczonych, przemoc werbalna jest powszechna. Lecz wbrew medialnym doniesieniom skala przemocy w polskiej szkole nie wzrasta – wynika z analizy Instytutu Badań Edukacyjnych, w której podsumowano dotychczasowe badania i dane.
Powiązane dokumenty

Zasiłki losowe dla uczniów
21.8.2014
Rada Ministrów przyjęła program pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne oraz pomocy uczniom w formie wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego w 2014 r. Na wypłaty zasiłków losowych na cele edukacyjne oraz wyjazdy terapeutyczno-edukacyjne w tym roku rząd zaplanował 7 560 tys. zł ze środków rezerwy celowej.
Powiązane dokumenty

Wyprawka szkolna 2014
4.8.2014
Rada Ministrów przyjęła uchwałę, na mocy której realizowany będzie Rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. „Wyprawka szkolna”. Z programu nie będą korzystali uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, ponieważ oni otrzymają darmowy podręcznik przygotowany na zlecenie MEN.
Powiązane dokumenty

Podwyżka dla nauczyciela z inicjatywy dyrektora
30.7.2014
Dyrektor szkoły dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły lub placówki zaopiniowanym przez radę szkoły lub placówki i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłowe wykorzystanie. Czy jednak może sam, z własnej inicjatywy zdecydować o podwyższeniu wynagrodzenia jakiegoś nauczyciela?
Powiązane dokumenty

Ferie zimowe w 2016 r.
26.6.2014
Znane są już terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2015/2016. Ferie zorganizowane zostaną w czterech turnusach. Pierwsza grupa uczniów rozpocznie dwutygodniową zimową przerwę 18 stycznia. W ostatnich województwach ferie zakończa się 28 lutego 2016 r.
Powiązane dokumenty

Kto może złożyć odwołanie od decyzji komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli?
23.6.2014
Nauczyciele podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienie godności zawodu lub obowiązkom. Natomiast za uchybienia przeciwko porządkowi pracy nauczycielowi można wymierzyć karę zgodnie z art. 108 Kodeksu pracy.
Powiązane dokumenty