Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Gabinet dyrektora - Nowoczesna szkoła
Społeczne konsultacje w sprawie kształtu e-podręczników
4.10.2012
Ośrodek Rozwoju Edukacji, realizujący w imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej program „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”, uruchomił ogólnodostępną ankietę konsultacyjną. Za jej pośrednictwem do końca października będzie można wyrazić swoją opinię na temat optymalnego kształtu e-podręczników tworzonych w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła”.
Powiązane dokumenty

Nowy partner przy e-podręczniku
2.10.2012
Po unieważnieniu pierwszej procedury wyłonienia partnerów do projektu e-podręcznik, dobiega końca jej powtórka. W momencie ogłaszania powtarzanego konkursu podkreślano, że poszukiwany będzie podmiot z sektora finansów publicznych. Ostatecznie, na partnera technologicznego ORE wybrał Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe, będące pionem Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.
Powiązane dokumenty

Wirtualna szkoła - dostępna szkoła
28.9.2012
Celem projektu edukacyjnego „Wirtualna szkoła – dostępna szkoła” jest wdrożenie innowacyjnej platformy e-learningowej w różnego typu placówkach dla dorosłych. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymają bezpłatny i bezterminowy dostęp do platformy, która pozwala na wykorzystywanie bardzo różnych modułów: od zarządzania rekrutacją, przez wirtualny sekretariat, aż do e-dzienników.
Powiązane dokumenty

Szkoła pełna nowoczesnych technologii
25.9.2012
Naukowcy zgodnie twierdzą, iż ciekawość świata to podstawa. To pobudzanie zainteresowania prowadzi do podejmowania działań, odkrywania świata i pogłębiania wiedzy. Co zrobić, by nauka była efektywna, a dzieci chętnie pogłębiały swoją wiedzę? Sposobem na to może być cyfryzacja szkoły. Młode pokolenie ceni sobie najnowsze cuda techniki – niemalże nie rozstają się ze swoimi smartfonami, a sporą część wolnego czasu spędzają przed komputerem.
Powiązane dokumenty

Szkoła z klasą 2.0 - trzecia edycja!
17.9.2012
Dobiega końca nabór do w trzeciej edycji Szkoły z klasą 2.0. Program skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów, którzy chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego i twórczego korzystania z nowych technologii oraz są przekonani, że stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program objęty jest honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.
Powiązane dokumenty

MEN o cyfryzacji w Europie
6.9.2012
„Nawet jeśli polskie pomysły sformułowane w programie mogą wydawać się, z naszej perspektywy, najbardziej rewolucyjne, to warto zauważyć, że wszędzie cyfryzację szkół uważa się za nieuniknioną i przesądzoną.” – zauważa na swojej stronie internetowej resort edukacji. Zbiór informacji o procesach cyfryzacyjnych w innych europejskich krajach podporządkowany został pytaniu: czy Polska może stać się liderem tego zjawiska?
Powiązane dokumenty

Cyfrowa szkoła budzi lęk
31.8.2012
Trwa etap pilotażowy cyfryzacji polskich szkół. Od wniosków wyciągniętych w tej fazie zależy ostateczny kształt całego programu. Tymczasem, „Rzeczpospolita” podkreśla, że nauczyciele, od których pracy zależy finalna ocena programu, często boją się włączania technologii informacyjno-komunikacyjnych do całego procesu dydaktycznego. Lek ten wynika najczęściej z niewiedzy w tym zakresie.
Powiązane dokumenty

Sondaż: cyfryzacja szkół to nie tylko sprzęt komputerowy
27.8.2012
Nowoczesny sprzęt w szkole zwykle jest, ale brakuje go dla wszystkich nauczycieli i klas. Co więcej, za mało jest także materiałów i oprogramowania, bez których sam sprzęt komputerowy jest niemalże bezużyteczny. Tymczasem prawdziwa cyfryzacja szkół nie będzie możliwa, jeśli ograniczy się tylko do komputeryzacji.
Powiązane dokumenty

Czy szkoły stać na oszczędność?
13.8.2012
Odciążenie pracy nauczycieli, proste ocenianie i efektywna dokumentacja, profesjonalne wsparcie informatyczne i niskie koszty obsługi – w polskich szkołach to nadal niespełniony sen. Podczas gdy na Zachodzie z powodzeniem stosuje się outsourcing usług IT, który znakomicie usprawnia funkcjonowanie placówki oświatowej. W XXI wieku może jednak czas na zmiany?
Powiązane dokumenty

Nowe-stare świadectwo
25.6.2012, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.
21 tysięcy dolarów – tyle warte jest świadectwo szkolne 15-letniej Marilyn Monroe. W kwietniu 2012 r. liczący już siedemdziesiąt lat dokument został sprzedany za równowartość jednokaratowego diamentu i tym samym stał się najdroższą cenzurką świata. Wkrótce polscy uczniowie otrzymają swoje świadectwa dojrzałości – wypełnianie cyfrowo, nie zaś ręcznie. Najważniejsze jednak, że mimo tych zmian ciągle posiadają swoją niewymierną wartość!
Powiązane dokumenty