Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Gabinet dyrektora - Otwarta szkoła
Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej
11.12.2012
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza przedstawicieli instytucji edukacyjnych na spotkanie informacyjne dotyczące projektu systemowego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych”. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia w warszawskiej siedzibie ORE i dotyczyć będzie konkursu, który zaplanowany został na 2013 r.
Powiązane dokumenty

Głos w sprawie gimnazjów
26.11.2012
Najbardziej kontrowersyjną częścią reformy edukacyjnej z 1999 r. okazały się gimnazja. Jak pogodzić dobre wyniki osiągane przez gimnazjalistów w międzynarodowych badaniach ze złą sławą tych szkół – zwłaszcza pod względem wychowawczym? Wydaje się, że „kwestia gimnazjalna” staje się coraz bardziej znacząca w debacie publicznej - głosów wzywających do poważnej reformy raczej nie da się zlekceważyć.
Powiązane dokumenty

Jak uzdrowić kontakty rodziców z nauczycielami?
15.10.2012
Współpraca rodziców i nauczycieli nie należy do najprostszych. Często brakuje w niej skutecznej komunikacji i porozumienia. Jednak warto postarać się o uzdrowienie tej relacji, bo cele pedagogów i rodziców są zbieżne – zależy im przecież na edukacji dziecka. Sprawna komunikacja pozwoli ujednolicić wymagania stawiane dzieciom, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia skuteczności całego procesu dydaktycznego.
Powiązane dokumenty

Wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach
9.10.2012
Wzmacnianie bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówkach jest jednym z kierunków polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym. Dlatego w celu doskonalenia umiejętności wychowawczych nauczycieli oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów, MEN przygotowało materiał poświęcony działaniom profilaktycznym, zawierający informacje gotowe do wykorzystania w pracy z uczniami.
Powiązane dokumenty

Szkoła w naszych pokoleniowych dyskusjach
4.9.2012
Obecność tematyki szkolnej w zachowanych wspomnieniach i wielu utworach literackich dowodzi, że była ona zawsze równie żywa i ważna jak dzisiaj. Szkoła w naszych pokoleniowych dyskusjach zajmuje stałe miejsce, ponieważ jest cząstką polskiej tradycji. Początek i koniec każdego roku szkolnego to czas, kiedy tę prawdę uświadamiamy sobie szczególnie wyraźnie.
Powiązane dokumenty

Więcej pasji w szkole
31.8.2012
„Murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, ale gdzieżby co uszył, gdyby nie miał mieszkania?” – pyta Julian Tuwim w wierszu „Praca dla wszystkich”. Uczymy się tego wiersza w szkole, ale czy szkoła uczy nas pielęgnowania swoich talentów? A przecież społeczeństwo zawsze opierało się na różnorodności. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ludzi wielu zawodów i umiejętności.
Powiązane dokumenty

Szkoła jako organizacja ucząca się
21.8.2012
Nauczyciele, dyrektorzy szkół, pracownicy ośrodków doskonalenia nauczycieli, animatorzy oraz Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji mogą wziąć udział w spotkaniach „Szkoła jako organizacja ucząca się – rola zewnętrznego wsparcia”. Trzydniowe spotkania odbędą się we wrześniu oraz październiku w czterech miastach Polski.
Powiązane dokumenty

Organizacja kursu kompetencji ogólnych
27.7.2012
Zgodnie z § 3 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego, jedną z form kształcenia ustawicznego będzie kurs kompetencji ogólnych. Podczas kursu powinien być realizowany program nauczania uwzględniający dowolnie wybraną część podstawy programowej kształcenia ogólnego.
Powiązane dokumenty

Prawo do prawa
26.7.2012
Każdy z nas powinien znać swoje prawa i obowiązki. Jednak mimo dużego zapotrzebowania na wiedzę z tej dziedziny, przeciętny Polak nie zna nawet podstawowych paragrafów czy rozporządzeń. Dlatego eksperci proponują, aby w Polsce, wzorem innych krajów Unii Europejskiej, do szkół wprowadzić edukację prawną.
Powiązane dokumenty

Z dzisiejszych potrzeb oświatowych w Polsce
26.7.2012
Tradycyjnie już przy zmianie rządu i władz oświatowych rodzi się dyskusja o sprawach, które wymagają podjęcia. Część z nich potrzebuje istotnych reform, część jedynie drobnych korekt. Nie inaczej jest też i tym razem. Nowa minister edukacji stoi przed koniecznością uspokojenia zarówno środowisk szkolnych, jak i samorządowców. Musi dać także jasny sygnał rodzicom najmłodszych dzieci, kiedy zakończona zostanie reforma obniżania wieku szkolnego.
Powiązane dokumenty