Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Gabinet dyrektora - Otwarta szkoła
IBE o przemocy w polskiej szkole
4.9.2014
Około 10 proc. polskich uczniów jest systematycznie dręczonych, przemoc werbalna jest powszechna. Lecz wbrew medialnym doniesieniom skala przemocy w polskiej szkole nie wzrasta – wynika z analizy Instytutu Badań Edukacyjnych, w której podsumowano dotychczasowe badania i dane.
Powiązane dokumenty

Współpraca szkoły z urzędami pracy
3.3.2014
Czy ze względu na rosnące bezrobocie należy wskazywać uczniom i studentom kierunek najbliższego lotniska? Otóż, tu rola wychowawcza należy do tych, których kompetencje przewyższają funkcję nauczyciela - wychowawcy. Osobą zdolną do takich działań jest doradca zawodowy.
Powiązane dokumenty

Szkoła dla rynku pracy
23.9.2013
Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej już po raz drugi zaprasza szkoły zawodowe dla młodzieży do udziału w konkursie „Szkoła dla rynku pracy”. Celem konkursu jest promocja wysokiej jakości kształcenia w zawodach. Gotowość udziału w konkursie szkoły mogą zgłaszać tylko do 4 października.
Powiązane dokumenty

Szkoła Współpracy
5.9.2013
Celem projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce. Przedszkola oraz szkoły publiczne, chcące wziąć udział w projekcie, mogą zgłaszać się do 15 września.
Powiązane dokumenty

Konkurs - Otwarta Szkoła
14.6.2013
Fundacja Edukacja dla Demokracji wspólnie z MEN zapraszają szkoły do udziału w V edycji konkursu „Otwarta Szkoła”. Celem konkursu jest promowanie modelu szkoły, która dąży do kształtowania w uczniach prospołecznej postawy, wspiera ich aktywność obywatelską oraz umiejętność pracy zespołowej.
Powiązane dokumenty

Historie sukcesu. EDUinspiracje 2013
6.5.2013
Wszyscy, którzy w latach 2007-2013 realizowali projekt edukacyjny w ramach jednego z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, mogą wziąć udział w konkursie EDUinspiracje 2013. Tegoroczna edycja konkursu została ogłoszona pod hasłem „Historie sukcesu - jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie?".
Powiązane dokumenty

Społeczeństwo umiejące korzystać z wiedzy
20.3.2013
Przypadek sprawił, że obrady VI Kongresu Obywatelskiego zbiegły się z pierwszą rocznicą otwarcia Centrum Nauki Kopernik. Jak się okazuje, podsumowanie pierwszego roku działalności „Kopernika” stanowi dobry punkt wyjścia do rozważań o potrzebie zmiany w edukacji.
Powiązane dokumenty

Prawa dziecka w szkole
7.2.2013
Kilka lat temu jednym z priorytetów nadzoru było przestrzeganie praw człowieka, a ściślej praw dziecka w szkole. Niestety, często wydaje się, że jest to jednak tylko hasło. Warto pamiętać o głównych ideach, jakie przyświecają szczególnej, sankcjonowanej prawnie ochronie dzieci i młodzieży.
Powiązane dokumenty

Obywatelskie kompetencje rad pedagogicznych
28.1.2013
ORE zaprasza placówki doskonalenia nauczycieli, poradnie pedagogiczno-psychologiczne i biblioteki pedagogiczne do współpracy przy realizacji programu edukacyjnego mającego na celu rozwój społecznych i obywatelskich kompetencji rad pedagogicznych. Pilotaż programu w wybranych szkołach jest planowany na rok szkolny 2013-14, a teraz ORE chce stworzyć grupę certyfikowanych ekspertów.
Powiązane dokumenty

Letnia Akademia „Demokracja w szkole”
4.1.2013
Letnia Akademia to wspólny projekt MEN, ORE, Europejskiego Centrum Wergelanda i Rady Europy. Na edycję pod nazwą „Demokracja w szkole” zaproszone zostały trzyosobowe zespoły składające się z dyrektorów szkół, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych. Celem jest demokratyzacja szkolnego życia poprzez doskonalenie kompetencji w zakresie edukacji obywatelskiej.
Powiązane dokumenty