Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

NIW
Utworzono przez Anna on 3.10.2007 12:44
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Re. NIW
Może tobie tak, ale skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle!
o
Re. Re. NIW
Bo tego wsparcia, o którym pisze Anna, często nie otrzymujemy. NIW nic w tym względzie nie zmieni.
o
Re. Re. Re. NIW
Czyli rączki do góry! Poddajemy sie nic nie można zrobić.
o
Re. Re. Re. Re. NIW
Można - i na ten temat mówiliśmy na tym forum duzo.
Po prostu trzeba pieniedzy i jeszcze raz pieniedzy. Trzeba wyciągnąć dzieciaki z bram na szkolne kółka i świetlice terapeutyczne. Trzeba zatrudnić w szkole pedagogów i terapeutów. Trzeba zmniejszać liczebność klas. Trzeba....Nauczyciel-praktyk wiele takich trzeba wymieni.
Tymczasem świetlice terapeutyczne i srodowiskowe sie likwiduje, obcina sie etaty pedagogów, nie daje sie pieniedzy na zajecia pozalekcyjne, nie ma piłek, szkoły - aby miały na działalność statutową - wynajmują sale gimnastyczne po południu.
Właśnie moja szkoła dostała kasę na 5 godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo - na całkiem dużą szkołę. W tamtym roku było 13, a i tak mało.

NIW jest potrzebny rzadzącym do czego innego!!!:))
o
Re. Re. Re. Re. Re. NIW
Ale jeśli tej kasy brak to może jednak przyda się też taka kuźnia pomysłów jaką ma być NIW!
P.S. A tak poza tym to cześć Koma! Dawnośmy nie dyskutowali.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. NIW
Przecież koma udowodniła, że żadna kuźnia nie jest potrzebna, ponmysły mamy, wiemy co robić, tylko kasy brak.
o
Kuźnia pomysłów
Obawiam się, że będzie to bardzo kosztowna kuźnia, Heniasie! I zastanawiam się, skąd będą na nią pieniądze, skoro na wszystko w oświacie brakuje - paradoks jakiś... Zresztą pomysły są, jak już napisali przedmówcy, tylko pora wreszcie wprowadzić je w życie. A u nas wszystko się kończy na gadaniu(((
o
Re. Kuźnia pomysłów
No proszę, jakie jesteśmy zgodne:)
o
Re. Re. Kuźnia pomysłów
Cześć:)
Kuźnią sensownych pomysłów to nie bedzie - nie ma tego w swoim programie.
o
Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Ciekaw jestem skąd koma (i inni) wie, że NIW nie może kużnią pomysłów. Telepatia jakaś, czy co? A może to jednak na zasadzie, że jeżeli robi to obecna ekipa to to nie może być dobry pomysł? I wreszcie a pro po pomysłów już znanych. Skoro są znane to znaczy już przerabiane, a jak przerabiane to ich wartość już znamy! Ich wynikiem jest sytuacja jaka jest! A jeśli ich jeszcze nie wdrażano to skąd wiadomo, że są dobre?! AAAA... Już wiem są dobre bo wymyśliła je poprzednia ekipa, a nie oszołomy z PiS-u i ten faszysta Giertych
P.S. Pozdrowienia dla Banshee! Znowu się ścieramy!
o
Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Skąd wiem, co będzie robił NIW (oficjalnie oczywiście)?? Ano bo przeczytałam zasady działania tego tworu - znalazłam w internecie:)))
Pomysły, które wymieniają nauczyciele-praktycy owszem, już były - przed tą całą zapaścia szkoły. Było tyle zajęć pozalekcyjnych, ile nauczyciele chcieli robić. Były wolne sale gimnastyczne na SKS-y, były rozgrywki sportowe, obozy wedrowne, szkolny teatr. Były wycieczki, obozy i kolonie za bardzo małe pieniądze. Były swietlice spółdzielni mieszkaniowych i kluby osiedlowe. .....A wtedy nie mielismy problemów wychowawczych i koszy na głowach, henias:))) Masz rację. :))

I aby tak było dalej, niepotrzebny nam jakiś poroniony pomysł na Bardzo Ważne Instytuty za Duże Pieniądze Podatników.
Niech dadza nam te pieniadze do szkół, a my juz sobie powoli poradzimy.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Jeśli mówisz o czasach komuny jako o tych czasach wiecznej szczęśliwości to faktyczxnie pieniędzy przez jakiś czas nie brakowało. Jest tylko jeden problem? Dlaczego to wszystko padło skoro było tak super!? Natomiast w czasach po 1989 r. już były czasy gorsze niż dziś (finansowo) W mojej szkole brakowało na przysłowiową kredę. A po drugie wszyscy mówią co też by oni nie zrobili gdyby dostali kupę kasy, Tylko nikt nie mówi skąd kasę brać! Wreszcie pieniądze przeznaczone na NIW w skali już nie budżetu państwa, ale nawet w skali budżetu MEN-u to maleńki procent i tych wszystkich pomysłów o których wspominasz nie da rady nimi obdzielić.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Henias, pieniądze trzeba wydać na oświatę, działania, o których pisali wyżej nauczyciele, a nie na przybudówki , które nic nie wniosą. na temat wychowania napisano tysiące książek, powstały różne koncepcje, a rodzice dodają do tego swoje pomysły na wspieranie dziecka w rozwoju. Narodowe wychowanie? Kiepsko to brzmi. Różnorodność w mysleniu o wychowaniu była i będzie. Potrzeba jednak ogólnonarodowej dyskusji i edukacji na ten temat, by wychowanie łączyło się z refleksją na temat jego konsekwencji. Taka dyskusja potrzebna jest w mediach a nie w NIW-ie. Świat, w któym żyjemy zmienia się bardzo szybko, to przerasta dorosłych. Sami nie radzimy sobie z rzeczywistością, dzieci to widzą w szędzie: w domu, szkole, na ulicy, w sejmie, więc czego mogą
nauczyć się dzieki NIW-owi? Wszystkim potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, szacunku , wizja perspektyw i .sensu. Wszyscy dorośli wiedzą, jak te potrzeby można zaspakajać. NIW wymysli coś nwego? Coś co zostanie zrealizowane bez nakładów finansowych? Przecież to tak nierealne, że aż śmieszne.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
A ja tak troszkę nie na temat...Jak miło widzieć nicki z forum eduseek i nawet można się włączyć do dyskusjii, bo na interklasie to raczej tylko poczytać - odrzuciło mnie przy logowaniu kilka razy.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Zgadzam się, że potrzebna jest dyskusja, ale właśnie NIW może być świetnym moderatorem tej dyskusji ze strony państwa. MEN musi się zajmować bieżącą pracą
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Niepotrzebna nam dyskusja, lecz działanie - a my wiemy, jak. Niech MEN tylko da nam pieniądze.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Dziad swoje baba swoje! Ale kasy niema i na razie nie będzie. Czyli miałem racje mówiąc poddajemy się!
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
radio, telewizja, prasa mają wystarczająco dużo pieniędzy, by zapłacić moderatorom.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomysłów
Czyli pańsrwo któremu na codzień powierzamy swoje dzieci w szkołach ma być nieobecne w tej dyskusji!? To może cofnijmy się w czasie i oddajmy szkoły Kościołowi?
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia pomys
henias! Skoro kasy nie ma, więc te 11 mln rocznie, jakie pochłonie NIW, trzeba dać szkołom: policz, ile za te pieniądze można kupić piłek czy nawet komputerów. Może ta kasa pozwoli nie obcinać etatów pedagogom i psychologom. Może pozwoli na leczenie zębów lub gimnastykę korekcyjną choć części uczniom!
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia p
Droga komo! Do tej pory brałem Cie poważnie, ale ostatnim wpisem ośmieszyłaś się kompletnie. 11 mln to jest kwota, którą na oświatę wydają gminy jednego powiatu więc daj sobie spokój i uznajmy, że tego twojego wpisu nie było! Bo inaczej zabraknie mi zadziornej dyskutantki na tym forum.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźnia p
Droga komo do tej pory traktowałem Cie poważnie, ale ostatni twój wpis to kompletny blamaż. 11mln to kwota którą wydają na oświatę gminy jednego powiatu! Uznajmy więc ten wpis za nie były bo zabraknie mi zadziornej dyskutantki!
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźn
Jeżeli nie masz argumentów, to atakujesz osobiście. Jeszcze nie napisałeś, dlaczego tak bardzo podziwiasz Giertych i ten pomysł z NIW. Ja staram sie dyskutować merytorycznie.
Nie wiem, ile gmina wydaje na oświatę (wiem tylko, że za mało), ale ja kazałam Ci te kwote przeliczyc na piłki lub komputery, a nie na remonty szkół i nauczycielskie pensje. A płek i komputerów szkoły nie mają...

A więc proszę o konkrety, miły dyskutancie.
Pozdrawiam niedzielnie.
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re.
To jakiś nowy twór kolejnego nowego ministra, który chce błysnać jakąś zmianą. Może być i tak, że znów kolejny minister pomyli się w rachunkach. To będzie ponowne tworzenie nowych dokumentaów w szkole, które niczemu nie służą: sztuka dla sztuki .
o
Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Re. Kuźn
Ponieważ nie doczekałam się od heniasa merytorycznej odpowiedzi, dodam jeszcze, że próbuje sie zmienić pomysł o szefie NIW. Projekt zakładał wybieralność tego prezia przez sejm, teraz ministerstwo chce to zostawić premierowi.

:)Jasne, tak szybciej i bezboleśniej można wstawić swojaka:)))
o
Koma noe doczekałaś się odpowiedzi bo skończył mi się limit godzin internetu w pakiecie na ten miesiąc i muszę się maksymalnie ograniczyć. Natomiast twojego zarzutu o osobistym ataku nie przyjmuję bo jeśli podajesz jakieś liczby (11mln) to mam prawo się do nich ustosunkować. Moja wypowiedź miała na celu uświadomienie tobie i innym, że mówiąc o budżecie NIW mówimy o groszch (oczywiście w skali budżetu oświaty)
o
Groszowe kwoty...
Wiesz, jest takie przysłowie: Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. A my? Tu wydamy 11milionów na NIW, tam wyrzucimy lekką rączką na równie szczytny cel... Przecież to groszowe kwoty, nie zapchamy nimi dziury w oświatowym budżecie...
Wybacz, Heniasie, ale taki tok rozumowania nasuwa mi na myśl pewną sąsiadkę, która mało zarabia, więc wydaje pieniądze na kompletne bzdety, bo uważa, że na nic porządnego i tak ją nie stać.
o
Re. Groszowe kwoty...
raz
o
Skoro to są takie grosze, henias, to ja te grosze chętnie wezmę dla mojej szkoły - i jeszcze podzielę się za znajomą szkołą wiejską, która ma tylko 5 komputerów.
o
Fakt, przynajmniej poznałyby dzieci klawiature. Ale te stare typy kompów, to nic dobrego-wraki. Dostałam kiedys 8-po rokutrzeba było odpisać komisyjnie i problem z wywiezieniem na złom.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów