Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Prawo - Komentarze i opinie
Naliczenie urlopu wypoczynkowego w placówce nieferyjnej
9.12.2013
Jak naliczyć urlop pracownikowi zatrudnionemu w wymiarze 1/2 etatu (10 godzin w tygodniu) w placówce nieferyjnej, pracującego 3 dni w tygodniu tj. w poniedziałek 2 godziny, w środę 4 godziny oraz w piątek 4 godziny?
Powiązane dokumenty

Sejm uchwalił ustawę rekrutacyjną
6.12.2013
Zmiana przepisów rekrutacji do publicznych przedszkoli i szkół wynikała z decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że część regulacji jest niezgodna z Konstytucją. Znowelizowana ustawa, przyjęta właśnie przez Sejm, daje pierwszeństwo przyjęcia do placówki dzieciom mieszkańców danej gminy.
Powiązane dokumenty

Dodatek za wysługę lat w kilku szkołach
29.11.2013
Dodatek stażowy przysługuje bez względu na wymiar zatrudnienia nauczyciela. Do okresu zatrudnienia uprawniającego do dodatku za wysługę lat nie wlicza się okresu pracy w innej szkole, w której nauczyciel jest lub był jednocześnie zatrudniony. Do okresu dodatkowego zatrudnienia nie wlicza się okresów podstawowego zatrudnienia.
Powiązane dokumenty

Dwie umowy o pracę dla pracownika administracyjnego
25.11.2013
Czy istnieją przepisy, które zabraniają zatrudniania swojego pracownika na więcej niż jeden etat w tej samej placówce oświatowej? Braki kadrowe mogą być niekiedy przyczyną powierzenia zatrudnionemu pracownikowi administracji dodatkowego stanowiska np. samodzielnego referenta w wymiarze ½ etatu.
Powiązane dokumenty

Umowa o pracę a przeniesienie w stan nieczynny
15.11.2013
Obecny system awansu zawodowego oddziela uzyskanie konkretnego stopnia awansu zawodowego od podstawy zatrudnienia. Dlatego nie zawsze nauczyciel posiadający stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego będzie zatrudniony na podstawie mianowania.
Powiązane dokumenty

Zwolnienie nauczyciela po okresie ruchu służbowego
7.11.2013
Czy nauczycielowi kontraktowemu zatrudnionemu na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin, można obniżyć etat w innym miesiącu niż maj? Gdy okazało się, że rzeczywisty nabór okazał się mniejszy niż planowany, więc utworzona została mniejsza liczba oddziałów.
Powiązane dokumenty

Dodatek za wysługę lat dla nauczyciela niepełnozatrudnionego w drugiej szkole
4.11.2013
Ogólna zasada mówi, że nauczycielom dodatek za wysługę lat przysługuje w wysokości 1 proc. wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, począwszy od czwartego roku pracy. Jednak czy nauczycielowi zatrudnionemu na mniej niż połowę etatu w drugiej szkole po przepracowaniu 3 lat należy się też dodatek stażowy?
Powiązane dokumenty

Czy można przejść w stan nieczynny w przypadku całkowitej likwidacji szkoły?
30.10.2013
Prawo przejścia w stan nieczynny, w którym nauczyciel może pozostawać do pół roku, przysługuje nauczycielom zatrudnionym w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony – niezależnie od tego czy podstawą ich zatrudnienia jest umowa o pracę czy mianowanie.
Powiązane dokumenty

Wpisywanie nieprawdy w dokumentacji dotyczącej realizacji godzin karcianych
23.10.2013
Nauczyciel obok realizacji właściwego mu pensum określonego w przepisie art. 42 ust. 3 przywołanej ustawy jest zobowiązany do realizacji dodatkowo tzw. godzin karcianych w wymiarze 1 lub 2 godzin w zależności od typu szkoły. Co grozi za wpisywanie nieprawdy do dokumentacji dotyczącej realizacji tych godzin?
Powiązane dokumenty

Umowa na zastępstwo z nauczycielem kontraktowym
17.10.2013
Co do zasady z nauczycielem kontraktowym należy nawiązać umowę na czas nieokreślony. Wyjątkiem jest tutaj sytuacja określona w art. 10 ust. 7 Karty nauczyciela, czyli w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela – wtedy możliwe jest zatrudnienie na czas określony.
Powiązane dokumenty