Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Aktualności
Olimpiada Cyfrowa zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania
3.11.2017, Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska
Do 16 listopada 2017 r. trwa rejestracja Uczestników i Uczestniczek do Olimpiady Cyfrowej. To konkurs interdyscyplinarny, organizowany przez Fundację Nowoczesna Polska, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości. Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Olimpiady: www.olimpiadacyfrowa.pl.
Powiązane dokumenty

Szkoły szykują się do zdrowej rywalizacji w ramach 8.edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo”!
2.11.2017, Źródło: WINIARY
Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zarejestrują się do programu, otrzymają przygotowane przez zespół specjalistów darmowe materiały edukacyjne pomocne w przeprowadzeniu lekcji z obszaru prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Jednocześnie mają możliwość wzięcia udziału razem ze swoimi uczniami w czterech konkursach: trzech cyklicznych i jednym głównym. Na zwycięzców czeka, jak zawsze, wiele atrakcyjnych nagród.
Powiązane dokumenty

RPD pisze do MEN ws. reformy edukacji
31.10.2017, Źródło: Rzecznik Praw Dziecka
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w wystąpieniu skierowanym do Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej zwrócił uwagę na problemy uczniów klas siódmych w związku z wejściem w życie reformy edukacji.
Powiązane dokumenty

Szybki i darmowy internet w każdej szkole
30.10.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
W piątek, 27 października 2017 r., Sejm RP przyjął projekt ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu na terenach dotychczas wykluczonych cyfrowo, przy wsparciu państwa, powstanie najnowocześniejsza infrastruktura z dostępem do szybkiego internetu.
Powiązane dokumenty

Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych przyjęta przez Sejm
27.10.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Sejm przyjął przygotowany przez MEN rządowy projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Ustawa obejmuje zmiany w sposobie finansowania oświaty oraz w ustawie Karta Nauczyciela. To pierwszy etap planowanych rozwiązań, które docelowo uporządkują system finansowania zadań oświatowych, tak aby był on przejrzysty i łatwiejszy w stosowaniu przez samorządy, organy prowadzące szkoły, a także dyrektorów szkół oraz placówek.
Powiązane dokumenty

MC: tysiące dzieci w Polsce przez dwa tygodnie października bawiły się programowaniem - co 9 minut startował kolejny warsztat
25.10.2017, Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
W niedzielę zakończyła się 5. edycja Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia kodowania. Przez dwa tygodnie w całym kraju odbyło się ponad 2220 warsztatów dla dzieci, co daje nam drugie miejsce w Europie.
Powiązane dokumenty

Podsumowanie stanu wdrażania reformy edukacji oraz finansowanie zadań oświatowych
23.10.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Podsumowanie stanu wdrażania reformy edukacji oraz finansowanie zadań oświatowych – to główne tematy dyskusji z udziałem Minister Edukacji Narodowej podczas XVII Kongresu Gmin Wiejskich w Rawie Mazowieckiej.
Powiązane dokumenty

Uczeń ze specjalnymi potrzebami a zmiany w prawie oświatowym – konferencja w ORE z udziałem szefowej MEN
19.10.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w konferencji „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym”.
Powiązane dokumenty

Ruszyły zapisy na bezpłatne Forum Eksperckie dla nauczycieli i wychowawców!
19.10.2017, Źródło: Kulczyk Foundation
20. listopada w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie! Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation zapraszają na wyjątkowe w Polsce wydarzenie: cały dzień poświęcony znaczeniu empatii w procesie wychowania dziecka. Swój udział zapowiedzieli najlepsi polscy specjaliści. Wstęp na Forum pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka jest bezpłatny, a zarejestrować się można na stronie www.wiemczujepomagam.pl. O udziale w Forum Eksperckim „Wiem. Czuję… Pomagam! Szkoła z empatią” decyduje kolejność zgłoszeń.
Powiązane dokumenty

E-learning. Urządzenia mobilne w służbie ucznia
18.10.2017, Źródło: ITS Communication
- Mam wrażenie, że uczniowie uczą się pomimo systemu szkolnego, a nie dlatego, że taki system istnieje – stwierdził Michael Jay, President Educational Systemics Organizing Committee eLearning Journeys, otwierając 17 października, na Uniwersytecie Rzeszowskim, międzynarodową konferencję „eLearning Journeys”.
Powiązane dokumenty