Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski
IBE szuka pomysłów na dobre lekcje historii
16.6.2014
W jaki sposób efektywnie, a zarazem efektownie wykorzystać 45 minut lekcji historii? Jak połączyć przekazywanie uczniom wiedzy z dawaniem im możliwości samodzielnego myślenia? By zachęcić nauczycieli do podzielenia się swoimi sprawdzonymi metodami pracy, IBE ogłosił trzecią edycję konkursu „Lekcja dobrej historii.
Powiązane dokumenty

Wbrew edukacyjnym mitom
12.6.2014
Dotychczas panowała powszechna opinia, że nowoczesne narzędzia komunikacji negatywnie wpływają na kontakt między rodzicem a dzieckiem i nauczycielem. Powodując chaos komunikacyjny, zabijając prawdziwe relacje budowane w bezpośredniej rozmowie. Czy jest to jednak prawda?
Powiązane dokumenty

Personalizacja kształcenia – jak osiągać sukces w edukacji
5.6.2014
W ostatnim czasie pojawia się wiele dyskusji o tym, jaka powinna być nowoczesna szkoła. Mamy już tablice interaktywne, tablety, nowoczesne metody nauczania, e-podręczniki, bogate bazy zasobów dostępne on-line. Cały czas jednak pozostaje poczucie niedosytu, jakby czegoś jeszcze brakowało…
Powiązane dokumenty

Wygraj salę marzeń
4.6.2014
Firma Moje Bambino zaprasza do udziału w dwóch konkursach skierowanych do klas 1-3 szkół podstawowych oraz do przedszkoli. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i Kartę Konkursu oraz zrobić 3 zdjęcia sali, w której od września 2014 r. rozpoczną naukę uczniowie Klasy Pierwszej.
Powiązane dokumenty

„Nasz Elementarz” - poradnik dla nauczyciela
2.6.2014
MEN opublikowało ostateczną wersję poradnika dedykowanego nauczycielom, którzy w pierwszej klasie szkoły podstawowej korzystać będą z darmowego elementarza. W poradniku znajdują się propozycje tygodniowych planów pracy, scenariusze zajęć oraz przykładowe karty pracy.
Powiązane dokumenty

Szkolenie nt. gospodarki wodnej i ochrony wód
23.5.2014
Zapraszamy nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, edukatorów reprezentujących organizacje pozarządowe, przedstawicieli oświaty oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia trenerów z zakresu gospodarki zasobami wodnymi ze szczególnych uwzględnieniem rzeki Wisły.
Powiązane dokumenty

Zaplanuj Dzień Dziecka w teatrze! – Festiwal KORCZAK 2014
22.5.2014
Zbliża się święto najmłodszych na całym świecie – 1 czerwca obchodzony będzie kolejny Międzynarodowy Dzień Dziecka. Warto sprawić, aby ten dzień był szczególnie zapamiętany przez naszych milusińskich – dostarczmy im rozrywkę, która daje szansę na kulturalny rozwój! Od 23 do 31 maja trwać będzie największe wydarzenie teatralne dla dzieci – Festiwal KORCZAK 2014.
Powiązane dokumenty

Uczniowie głodni… wiedzy
12.5.2014
Ponad 50 placówek oświatowych zgłosiło się już do programu „Śniadaniowa Klasa”. W przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie całej Polski odbędą się bezpłatne wykłady przeprowadzone przez dietetyków dotyczące zasad prawidłowego odżywiania. Tylko w zeszłym roku z wykładów skorzystało ponad 1 500 osób!
Powiązane dokumenty

Jak przygotować dziecko do przedszkola?
9.5.2014
Odpowiedzi na to pytanie udzielają autorzy nowego poradnik ORE dedykowanego przede wszystkim rodzicom. Choć rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to ważny moment w życiu całej rodziny, wcale nie musi oznaczać on rewolucji. W poradniku opisane zostały zarówno obowiązki gmin jak i rodziców w świetle aktualnych przepisów.
Powiązane dokumenty

Przedsiębiorcza szkoła jutra
7.5.2014
Wystartował konkurs „Przedsiębiorcza szkoła jutra”, który stanowi pierwszy etap kompleksowej, ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej naukę przedsiębiorczości w szkołach. W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma ciekawy pomysł na urozmaicenie zajęć przedsiębiorczości.
Powiązane dokumenty