Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Pokój nauczycielski - Nauczyciel przedszkola
Segregacji powiedz TAK!
26.2.2013
25 lutego 2013 r. ruszyła XII edycja Akademii Misia Haribo, ogólnopolskiego programu społeczno-edukacyjnego dla szkół i przedszkoli. W tym roku Miś Haribo hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz” zachęca maluchy do dbałości o środowisko poprzez selektywną zbiórkę odpadów.
Powiązane dokumenty

Gdy dokończenie wyrazu sprawia trudność
28.1.2013
W twojej grupie są dzieci, które czasami „zacinają się” przy mówieniu albo powtarzają niektóre sylaby? To jeszcze nie znaczy, że mają problem z jąkaniem się. Jeśli jednak niepokoi cię to, że maluch nie wypowiada się płynnie, skonsultuj się z logopedą, który wykryje ewentualną wadę wymowy.
Powiązane dokumenty

Dzieciaki Mleczaki
28.1.2013
Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno-informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała nowe działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.
Powiązane dokumenty

Pensum nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
5.11.2012
Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze zajęć ustalony jest w Karcie nauczyciela. Jak się okazuje nauczyciele pracujący z sześciolatkami mają inne pensum niż nauczyciele pracujący z dziećmi młodszymi.
Powiązane dokumenty

O savoir-vivre i nie tylko...
31.10.2012
Czym są zasady funkcjonowania społecznego zgodne z etykietą, ogólnie przyjętą normą kulturową, czy po prostu ogólnie pojętym dobrym wychowaniem – każdy z nas wie. Zaletą wczesnego wprowadzania do edukacji przedszkolnej wiedzy na temat zasad zachowania się wśród innych, jest duża szansa na ich internalizację. Tylko jak tę wiedzę przekazać najmłodszym?
Powiązane dokumenty

Diagnoza przedszkolna pięciolatków
3.10.2012
Zgodnie z przepisami diagnoza przedszkolna musi objąć zarówno dzieci pięcioletnie jak i sześcioletnie. Diagnoza ta powinna być oparta na szeregu obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci. Zgodnie z nową podstawą programową nauczyciel powinien nie tylko przeprowadzać takie obserwacje, ale także odpowiednio je dokumentować - przy czym przepisy nie precyzują sposobu prowadzenia obserwacji i dokumentowania.
Powiązane dokumenty

"Pogromcy zarazków" w przedszkolach
20.9.2012
Od końca września w polskich przedszkolach rusza program edukacyjny „Pogromcy zarazków”. Program to inicjatywa promująca prawidłowe nawyki higieniczne, zainicjowana przez markę Dettol pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH. Organizatorzy zapraszają wszystkie przedszkola z całej Polski do zgłaszania się do bezpłatnego programu. Termin zgłoszeń upływa 30 września.
Powiązane dokumenty

Wczesna edukacja przedszkolna
29.8.2012
W Europie do przedszkoli uczęszcza blisko 90 proc. dzieci. Polska na tym tle nie prezentuje się najlepiej. Według danych GUS, do przedszkoli uczęszcza mniej niż połowa dziecięcej populacji. A przecież można powiedzieć, czym prędzej – tym lepiej! Badania nie pozostawiają wątpliwości - dzieci, które rozpoczynają edukację od etapu szkoły są w gorszej sytuacji niż te, które uczęszczały do przedszkola.
Powiązane dokumenty

Tworzenie autorskiego programu wychowania
8.8.2012
Kwestię opracowywania programów wychowania przedszkolnego określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników. Program wychowania przedszkolnego musi realizować cele kształcenia określone w podstawie programowej.
Powiązane dokumenty

Uprawnienia emerytalne a urlop dla poratowania zdrowia
31.7.2012
Sąd Najwyższy stwierdził, że ograniczenie możliwości skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia nie jest zależne od tego, czy nauczyciel nabył uprawnienia emerytalne na zasadach ogólnych lub szczególnych. Dlatego nauczyciel uzyskawszy uprawnienia emerytalne, pomimo pozostawania w stosunku pracy, traci możliwość korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia.
Powiązane dokumenty