Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:
Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Dokument dostępny dla zarejestrowanych użytkowników
Do not fill this:

Przykład:

Pilot wycieczek kierownikiem lub opiekunem wycieczki szkolnej

15.7.2013, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Czy kierownikiem wycieczki może być pilot zatrudniany przez biuro podróży? Czy na karcie wycieczki możliwe jest wpisywanie jako kierownika wycieczki nauczyciela szkoły oraz pilota z biura podróży z zaznaczeniem, że pełni on tę funkcję tylko w czasie trwania imprezy, a wszystkie inne formalności wykonuje nauczyciel ze szkoły?

Zgodnie z jednoznacznym brzmieniem § 11 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2001 r. Nr 135, poz. 1516), każda wycieczka lub impreza musi mieć kierownika. Dyrektor szkoły wyznacza kierownika wycieczki lub imprezy spośród pracowników pedagogicznych szkoły o kwalifikacjach odpowiednich do realizacji określonych form krajoznawstwa i turystyki.
Kierownikiem wycieczki lub imprezy może być także inna, wyznaczona przez dyrektora szkoły, osoba pełnoletnia, która:

  1. ukończyła kurs kierowników wycieczek szkolnych,
  2. jest instruktorem harcerskim,
  3. posiada uprawnienia przewodnika turystycznego, przodownika lub instruktora turystyki kwalifikowanej lub pilota wycieczek.

A zatem pilot wycieczek może być kierownikiem wycieczki szkolnej, o ile dyrektor szkoły wyrazi na to zgodę i oczywiście biuro podróży będzie tym zainteresowane.

Trzeba nadmienić, że oprócz kierownika wycieczki, w wycieczce muszą wziąć udział również opiekunowie wycieczki. Rozporządzenie wyraźnie rozdziela funkcję kierownika wycieczki oraz opiekunów wycieczki, precyzując zupełnie inne kwalifikacje i przygotowanie oraz obowiązki tych osób. Zgodnie z § 13 ust. 1 opiekunem wycieczki może być nauczyciel albo inna osoba pełnoletnia.

...
Koniec przykładu
...

Darmowy dostęp do tych dokumentów mają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Eduinfo.pl

Mam konto w serwisie Eduinfo.pl:

=> Zaloguj się używając swojego osobistego hasła i nazwy użytkownika.

Nie mam konta w serwisie Eduinfo.pl:

=> Zarejestruj się i w pełni korzystaj z Eduinfo.pl:

  • Co tydzień za darmo otrzymasz na swoją skrzynkę mailową branżowy newsletter, zawierający aktualne tematy, artykuły i odpowiedzi na pytania z zakresu oświaty!
  • Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wielu artykułów i pytań!
  • Otrzymasz dostęp do treści archiwalnych!

Pamietaj! Rejestracja jest darmowa i bez żadnych zobowiązań.