Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Gabinet dyrektora - Nowoczesna szkoła
Cyfrowa szkoła – konferencje i seminaria
6.6.2013
Powoli kończy się pierwszy etap pilotażu w rządowym programie Cyfrowa szkoła i zaczyna się podsumowywanie doświadczeń poszczególnych szkół, zbierania opinii na temat włączania nowoczesnych technologii w nauczanie oraz wyciągania wniosków na temat kształtu programu właściwego.
Powiązane dokumenty

Mądre żywienie, zdrowe pokolenie
30.5.2013
Pod takim hasłem rozpoczyna się projekt badawczo – edukacyjny w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Polskie Towarzystwo Dietetyki wraz z partnerem strategicznym Fundacją Coca-Cola chcą zbadać stan odżywienia młodzieży i promować wśród uczniów zdrowy i aktywny styl życia. Można zgłaszać się do programu!
Powiązane dokumenty

Konkursu na „Eko-pamiętnik”
14.3.2013
Trwa III edycja programu Eko-szkoła. To zakrojony na szeroką skalę międzynarodowy projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Szkoły uczestniczące w Programie mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Eko-pamiętnik” i szansę na zdobycie 2 tys. euro dotacji na działania proekologiczne.
Powiązane dokumenty

Zajęcia edukacyjne w salonie BayLab
8.3.2013
Firma Bayer uruchamiła pilotażowy program multimedialnych warsztatów popularnonaukowych w warszawskim salonie BayLab. Do końca roku w zajęciach udział weźmie ok. 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego. Tematyka obejmie cztery obszary: witaminy, ochrona roślin, zdrowie zwierząt oraz oczyszczanie wody.
Powiązane dokumenty

Konkurs „Moja Szkolna Tapeta”
21.1.2013
Szkoły ponadgimnazjalne mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Moja Szkolna Tapeta”, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie grafiki komputerowej w formie tapety na wybrany temat dotyczący albo ważnej kampanii społecznej albo własnej szkoły.
Powiązane dokumenty

Cyfrowa szkoła rusza powoli
13.12.2012
Wydaje się, że początkowe obawy o falstart rządowego pilotażu „Cyfrowa szkoła” były nieuzasadnione, bowiem zdecydowana większość szkół zamówiony sprzęt komputerowy już otrzymała. Szacunki wskazują, że tylko około 5 proc. placówek nie wyrobi się do nowego roku, co prawdopodobnie będzie oznaczało w ich przypadku wyjście z programu. Najwięcej problemów dotyczyło konieczności powtarzania przetargów.
Powiązane dokumenty

Co dalej z "cyfrową szkołą"?
10.12.2012
Szkoły, które dopiero, co przechodziły rewolucję za sprawą nowej podstawy programowej muszą znów przygotować się do zmian. Rząd zabrał bowiem głos w kwestii priorytetów edukacyjnych na najbliższe lata. Nacisk położony zostanie na cyfryzację szkół, a swoją formę ma zmienić egzamin maturalny. Od 2015 r. każdy maturzysta ma obowiązkowo zdawać przynajmniej jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym.
Powiązane dokumenty

Włącz Polskę! - podręcznik dla Polonii
3.12.2012
MEN podsumowało współfinansowany ze środków unijnych projekt stworzenia otwartego, internetowego podręcznika do nauczania uzupełniającego dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Efektem tego projektu jest stworzenie w pełni darmowego podręcznika „Włącz Polskę!”, w którym znajdują się liczne materiały edukacyjne dla różnych grup wiekowych, z różnych przedmiotów oraz dla uczniów o różnym poziomie znajomości języka polskiego.
Powiązane dokumenty

MEN: były błędy przy e-podręczniku
6.11.2012
„Rzeczpospolita” informuje, że kontrola zlecona przez szefową MEN w podległym jej Ośrodku Rozwoju Edukacji wykazała nieprawidłowości w procedurze wyboru partnerów do projektu e-podręczniki. Kontrolerzy źle ocenili mało przejrzysty i niezgodny z procedurami wewnętrzny proces oceny merytorycznej złożonych ofert oraz błędy w ich ocenie formalnej.
Powiązane dokumenty

Kłopoty z "Cyfrową szkołą"
9.10.2012
Na pilotażowy program cyfryzacji polskich szkół rząd przeznaczył 50 mln zł. Zakwalifikowanych do niego zostało ponad 400 szkół, w których pojawić się miał nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. Niestety, do tej pory sprzęt taki trafił tylko do 22 szkół, natomiast 70 spośród około 200 przetargów na jego dostarczenie zostało z przyczyn proceduralnych unieważnionych.
Powiązane dokumenty