Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Rekolekcje w szkołach
Utworzono przez Kasik on 22.2.2012 19:38
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
U mnie w poprzednich latach niestety dla spotkania trwającego 2 godziny odwoływało się 3 dni zajęć lekcyjnych. W tym roku jest inaczej. Lekcje będą "skrócone" i być może nie wszystkie. Myślę, że wprowadzony wymóg zrealizowania minimalnej liczby godzin z każdego przedmiotu, spowodował tę zmianę
o
Szczerze zazdroszczę, że to 45 minut w kościele i koniec. Żal tylko straconych lekcji.
W szkole, w której pracuję, to koszmar, bo to młodzież trudna, z patologicznych rodzin, połowa ma różnego typu dysfunkcje. Kościół w ogóle nie przygotowuje rekolekcji. Wszystko spada na barki wychowawców. Dyrektor jest katechetą, wymyśla jakiś "świątobliwy" temat, niby rodzaj projektu zakończonego prezentacją.
Przebieg tych dni jest następujący:
o 9 zbiórka, potem jakieś 45 minut w kościele, gdzie młodzież wyprawia brewerie, bo się nudzi podczas nudnego i zazwyczaj nieprzygotowanego moralitetu, potem zajęcia do 14 w szkole pod opieką wychowawcy. W praktyce wygląda to tak, że wychowawca z własnej kieszeni funduje wszystkie materiały. Coś przecież trzeba zaprezentować dnia trzeciego, a młodzieży nie sposób zmusić do tego, co ich absolutnie nie interesuje.
Wolałabym mieć 2x tyle lekcji co w danym dniu niż w ten sposób marnować czas.Po rekolekcjach wracam do domu tak wykończona psychicznie i fizycznie jakbym harowała 3 doby bez snu i odpoczynku.
o
Na czas rekolekcji są trzy dni wolne dni tak "mówi"rozporządzenie", ale to część nauczycieli doprowadzła do tego, że są lekcje i jakieś inne gó....e zajęcia. Jest dzień wolny, to niech rodzic zajmuje się swym dzieckiem i tyle!!!!
o
Problem w tym, że nie wszyscy rodzice są w stanie to zrobić i dlatego jest, jak jest. A normalny nauczyciel woli przeprowadzić normalne lekcje , a nie odstawiać hocki-klocki i "odsiadywać" swoje przypisane w tych dniach godziny. Ja, na przykład, kościołowa nie jestem, a będę musiała odsiedzieć godzinki w kościele pilnując księżom trzódki. I to jest nienormalne. Kiedyś to wszystko odbywało się popołudniami, rodzice sobie pilnowali swoich świętych bardziej lub mniej dzieci i było ok. Religia w szkołach to nieporozumienie.
o
Skoro jednak ktoś to czyta, to zapytam: jak to jest, że ten sam program nauki religii w szkole ponadgimnazjalnej w liceum jest realizowany przez 3 lata, a w technikach 4 lata....TEN SAM PROGRAM PO NUMERZE
o
Powiem Ci, że nie wiem. Ja pracuję w gimnazjum i nigdy mnie nie interesowało jak to dalej idzie. A co z siatką godzin? Może religia jest rozłożona czasowo inaczej jakoś.
o
Ja też uważam, ze nauczyciel nie powinien pilnować uczniów w Kościele na rekolekcjach. To powinni robić ci co organizują rekolekcje, czyli katecheci.
o
Niestety, reporterzy od jkgeiaoś czasu są znani z niedokładności. Jestem nauczycielem i dla nich różnica pomiędzy nauczycielem kontraktowym (wystarczy rok pracy) a dyplomowanym (+/- 10 lat pracy) nie istnieje, a co za tym idzie wysokość zarobków. No i niedawno dowiedziałem się z gazety jakoby zarabiam nawet i 3000 brutto, podczas gdy z trudem osiągam połowę z tego, ale pracuję tylko 2 latka, więc kto wie czy wytrzymam do tych 10ciu lat:/
o
#InwobGdy ja chcilem uusnac falszywe konto z jednego z serwisow spolecznosciowych wymagali odemnie przeslania do nich zdjecia z aktualna strona w tle.Moim zdaniem w tym sposbie chodzi raczej o to ze ktos postronny moglby podac sie za ta osobe i na prywatnej wiadomosci do znajomych rozglaszac nieprawdziwe informacje. A takto niektorzy z znajomych moga sie zastanowic nad ich autentycznoscia. Pozatym nie kazdy chce usuwac konto, kiedys moze sie przydac by cos sprawdzic albo porozmawiac z osoba ktorej numer telefonu/gadu nie znamy, dokladnie tak jest w moim przypadku.
o
jorge......ciulosz....brutt omusisz mieć więcej!!!!!
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów