Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Kuratoria zostaną... przynajmniej do wyborów
Utworzono przez Redakcja on 25.5.2011 17:32
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Jak sama nazwa wskazuje kuratorium pochodzi od słowa kuratela i jest opieką nadzorującą. W tym wypadku nadzorującą prawidłowość procesu kształcenia i wychowania. I taka instytucja w oświacie jest niezbędna. A jak się bezie nazywać to już inna sprawa.
o
W przypadku wygranej PO wszystkie te propozycje wejdą w życie natychmiast za zgodą i pełna akceptacją ZNP. Tyle w temacie. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli,którzy czekają na spełnienie obietnic z poprzednich wyborów.
o
W całej tej nowelizacji jestem za tym, żeby kuratoria zlikwidować, bo nie zajmują się niczym pożytecznym. Wielu dyrektorów ma odczucia i doświadczenia, że wizytatorzy nic nie robią, tylko doszukują się nieprawidłowości w pracy szkół a dyrektorów zwłaszcza. a powinni służyć radą i pomocą. A nie służą. Bo jak o coś zapytać, a zwłaszcza o interpretację przepisów ich wyjaśnienie, to mało który potrafi coś konkretnego powiedzieć. A poza tym zajmują się papierkową robotą bo taki mają charakter pracy i tak od nich wymagają. Z praktyka na bieżąco nie są.No i tyle.
o
wydaje się, że nie w tym rzecz, czy kuratoria zostaną czy nie, tylko w roli, jaką taka instytucja jak. np. Kuratorium ma pełnić. Nie sądzę, aby styl pracy np. wizytatorów zależał od nich samych, lecz raczej od wymagań, jakie stawiają ich przełożeni. Problem natomiast leży moim zdaniem zupełnie gdzie indziej. Jako dyrektor przedszkola państwowego, uznawanego za dobre, bardzo się boję o los takiej placówki jak moja, która rzeczywiście dostępna jest dla każdego bez względu na jego zamożność, a jest tak dlatego, ponieważ pewne sfery funkcjonowania placówki są dofinansowywane. W związku jednak z powszechną tendencją do prywatyzacji wszystkiego "co się się da", kurczą się źródłas finansowania Państwa czegokolwiek, a więc także i przedszkoli. Przedszkole nie jest przedsiębiorstwem, natomiast budując solidne fundamenty przyszłych obywateli, w zakresie ich stosunku do naszego kraju, bliższego i dalszego otoczenia, jednocześnie wyrównuje szanse dzieci z różnych środowisk. Jeśli się je sprywatyzuje - to będzie na pewno drożej, a pewnie i gorzej (choćby dlatego, że nie będzie dotacji), a celem prywatnego właściciela stanie się przede wszystkim wynik finansowy, a zwłaszcza zysk i tego się najbardziej obawiam . Niestety efekty dzisiejszych decyzji w przedmiotowej sprawie, odczujemy dopiero za kilkanaście lat, a wtedy nikt już nie będzie wiedział co było praźródłem danej sytuacji. Będąc dyrektorem dobrego przedszkola od 20 lat i zawsze miałam wrażenie, że moja praca służy dobru Polski i jej obywatelom, i to wydawało mi się najważniejsze ... no cóż priorytety się zmieniają.... i choć w państwie demokratycznym obywatele powinni decydować poprzez swoich przedstawicieli w jakim kierunku powinien rozwijać się nasz kraj, to mam wrażenie, że coraz więcej mamy sfrustowanych obywateli, którzy machają ręką, nie wierząc w to, że faktycznie można cokolwiek zmienić, a tym samym zostawiając pole tym, którzy bardzo wyraźnie dążą do osiągnięcia własnych celów, coraz rzadziej spójnych z interesami naszego społeczeństwa
o
gorąco liczę na to, że PO przegra te wybory i zabierze ze sobą Panią Hall i jej halówki i inne bzdety urojone w główce... tam, gdzie pieprz rośnie ;)
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów